Subtelna opowieść o powolnym dojrzewaniu

Delia Owens to utalentowana i wielokrotnie nagradzana pisarka. O autorce zrobiło się głośniej na arenie międzynarodowej, gdy na półkach światowych księgarni ukazała się jej powieść: Gdzie śpiewają raki. To niezwykle wzruszająca, ale i wymagająca uwagi historia o powolnym wychodzeniu z traumy i długotrwałym procesie dojrzewania. Do kogo trafi nowa książka Delii Owens? Do jakiego gatunku możemy ją przypisać?

Przyroda, człowiek i dojrzewanie

W twórczości Delii Owens niezwykle ważną rolę odgrywa natura. Autorka chętnie porusza wątki, w których to właśnie przyroda jest w stanie ukształtować, ale i zmienić człowieka. Najważniejsze, aby ten nie buntował się przeciw naturalnym prawom, na które nie ma wpływu. Gdzie śpiewają raki to jednak nie tylko opowieść o człowieku i siłach natury, ale też i obyczajowa historia z zagadką kryminalną w tle. Należy od razu zaznaczyć, że autorka świetnie poradziła sobie z nagromadzeniem tak licznych i różnych wątków. Powieść wcale nie sprawia wrażenia chaotycznej. Wręcz przeciwnie. Czytelnik ma wrażenie, jakby wszystkie poruszone wątki idealnie zazębiały się ze sobą. 

Fabuła, od której ciężko się oderwać

Wykorzystanie zagadki kryminalnej sprawia, że od książki Dalii Owens ciężko się oderwać. Fabuła, choć wcale nie gna na złamanie karku, a raczej jest niezwykle subtelna i delikatna, stanowi jeden z głównych fundamentów Gdzie śpiewają raki. Dodając do tego angażującą narrację i zapierające dech opisy fabuły, otrzymujemy jedną z najlepszych książek roku. To zdecydowanie powieść, po którą powinien sięgnąć każdy fan współczesnej, a przy tym dobrej i jakościowej, literatury. 

Gdzie śpiewają raki (www.taniaksiazka.pl) autorstwa Delii Owens to:

– wrażliwa i inteligentna opowieść dla wymagających czytelników,

– historia o przyjaźni, miłości, ale i o brutalnej zbrodni, 

– proces wychodzenia z traumy,

– istotna rola sił natury,

– wzruszająca opowieść o powolnym dojrzewaniu,

– człowiek nieodłącznie związany jest z naturą.